5 powodów, dla których polubiliśmy foodtrucki

Budy z kebabem były, są i pewnie będą, barów orientalnych też nie brakuje, ale i jedno i drugie już się znudziło. Nadszedł czas food trucków. Co w nich takiego fajnego?

Pojawiły się już jakiś czas temu i początkowo były po prostu alternatywą dla zapiekanek o tajemniczej zawartości i takichże kebabów. Z czasem oferta się rozszerzyła i na mieście można było trafić na lanserskie hamburgery z kozim serem i rukolą, makarony, ryby, owoce morza, ciastka, kawiarnie na kółkach… a potem już pooooszło!

Dlaczego? Powodów pewnie jest mnóstwo, ale może np dlatego że …

1. To jest tanie. No dobrze, może nie tak bardzo, pewnie w Maku dałoby się zjeść za te same pieniądze, ale food trucki to dobry sposób dla tych, którzy chcą jeść na mieście jedzenie dobrej jakości za niewygórowaną cenę.

2. Wygodnie. Oczywiście przed niektóry food truckami ustawiają się kolejki, ale i tak czeka się krócej niż w knajpce przy stoliku. Dodatkowo food trucki sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trzeba nakarmić stado ludzi szybko i sprawnie – p. festiwale, pikniki i inne imprezy plenerowe.

3. Nowe kuchnie, nowe smaki. Food trucki są idealnym sposobem na małą przygodę z nieznaną kuchnią i zachętą, żeby zaryzykować i spróbować czegoś nowego, zwłaszcza że ceny też zachęcają – a w razie nieudanej próby strata jest niewielka.

4. Świeżość. Food trucki w większości dostarczają jedzenie świeże i na bieżąco uzupełniane, przygotowywane „na oczach” klientów – tego nie doświadczamy w barach i restauracjach. Poza tym ma się kontakt z osobą, która dla nas smaży i gotuje, fajnie jest też patrzeć, jak jedzenie robi się na świeżo i „na oczach” głodnej publiki w kolejce.

5. To ożywia miasto! Nie tylko dlatego, że food trucki częściej są małym biznesem pojedynczych ludzi niż sieciówkami. Przyciągają turystów, dostarczają pracy, i dodają energii ulicom. Zjazdy food trucków to festiwal smaków na kółkach – dziś tu, jutro tam, łap zanim się przeniosą!

No i na koniec – niektóre są fajne, bo wyglądają nieco kosmicznie:)

 

Dodaj komentarz