Podróże

Podróże i jedzenie to nasze dwie pasje. Piszemy, dokąd warto się wybrać, a które miejsca omijać.

Nie zawsze podróż oznacza wielką wyprawę i duże koszty. Można podróżować kajakiem po Warcie, można rowerem na Saską Kępę, busikiem z Sanoka do Wetliny albo wręcz pieszo po Bieszczadach. A jak bardzo kogoś ciągnie w świat, to oczywiście można też na Madagaskar albo Sri Lankę, czemu nie.

Dla jednych podróżowanie to po prostu wakacje. Dwa tygodnie wyrwane z codzienności, zaplanowane i wyczekiwane. Często zaczyna się od decyzji „kiedy?” i „dokąd?”, a kończy na wykupieniu wycieczki all-inclusive. Ach, przestać się wreszcie zajmować tą całą organizacją, zdać na przewodnika, usiąść wygodnie i podziwiać widoki, słuchać opowieści, jeść znane lub nieznane potrawy, ale podane pod nos. Rozumiemy to – dlaczego nie? Mamy przecież prawo do spędzania czasu tak, jak chcemy.

Dla innych podróż, nawet wakacyjna, to okazja do zmiany – otoczenia, przyzwyczajeń, smaków, widoków, zapachów. Ci (i te) spędzają długie godziny na poszukiwaniach miejsc, lotów, atrakcji i wszystko chcą ogarniać sami. Niespodzianki w podróży – te przyjemne i te mniej – zbierają jak zdjęcia zachodów słońca, a w pobliskiej restauracji mogą zamówić dane, którego nazwa nic im nie mówi, tylko po to, żeby sprawdzić, co też to może być? To też rozumiemy, może nawet lepiej:)

W podróżach najbardziej lubimy to, że można się w nich zatrzymać, żeby, np. popatrzeć na miejsce, w które się trafiło. Albo zjeść coś smacznego. Albo pogadać o tym, co się widzi czy je. Jeśli chcesz dołączyć, zapraszamy:)

A Wy, jak podróżujecie?